Категорія «02 Програмне забезпечення персональних комп’ютерів»

2.1 Програмне забезпечення ПК. Операційні системи, їх функції, класифікація. Файлова система ОС. Ім’я файла, каталога, специфікація
2.2 ОС Windows: інтерфейс, основні об’єкти. Структура вікон Windows. Робота з вікнами. Робота з файлами в Windows. Програми-навігатори, архіватори
2.3 Робота з дисками. Архівація даних

Огляд комп’ютерних вірусів. Антивірусні програми

Комп’ютерний вірус – різновид комп’ютерних програм, відмітною особливістю яких є здатність до розмноження (самореплікація). На додаток до цього віруси можуть без відома користувача виконувати інші довільні дії, у тому числі завдають шкоду користувачеві і/або комп’ютеру. З цієї причини віруси відносять до шкідливим програм. Віруси розповсюджуються, копіюючи своє тіло і забезпечуючи його подальше виконання: впроваджуючи себе …

Архівація даних. Резервне копіювання. Захист інформації

Стиснення даних – алгоритмічне перетворення даних, вироблене з метою зменшення їх обсягу. Застосовується для більш раціонального використання пристроїв зберігання і передачі даних. Зворотна процедура називається відновленням даних (розпакуванням, декомпресією). Якщо методи стиснення інформації застосовують до готових документів, то нерідко термін стиснення даних підміняють терміном архівація даних, а програмні засоби, що виконують ці операції, називають архіваторами. …

Поняття файлової системи. Збереження даних

Файлова система – порядок, що визначає спосіб організації, зберігання та найменювання даних на носіях інформації в комп’ютерах, а також в іншому електронному обладнанні: цифрових фотоапаратах, мобільних телефонах і т.п. Файлова система визначає формат вмісту та фізичного зберігання інформації, яку прийнято групувати у вигляді файлів. Конкретна файлова система визначає розмір імені файлу (папки), максимальний можливий розмір …

Операційна система

Операційна система (ОС) – комплекс керуючих та оброблюючих програм, які  виступають як інтерфейс між пристроями обчислювальної системи і прикладними програмами та призначені для керування пристроями, обчислювальними процесами, ефективного розподілу обчислювальних ресурсів між обчислювальними процесами і організації надійних обчислень. Основні функції ОС: Виконання за запитом програм (введення і виведення даних, запуск і зупинка інших програм, виділення …

Робота з дисками. Архівація даних

Диски мають одну чи кілька магнітних поверхонь, на яких може записуватися інформація вздовж концентричних кіл — доріжок, по­ділених на сектори. Сектор — це мінімальна одиниця читання і запису даних на диску. Розмір сектора вказує, скільки байтів може бути записано в сектор. Ємність диску залежить від кількості доріжок на диску, кількості сек­торів на доріжці і розміру …

ОС Windows: інтерфейс, основні об’єкти. Структура вікон Windows. Робота з вікнами. Робота з файлами в Windows. Програми-навігатори, архіватори

ОС Windows: інтерфейс, основні об’єкти Операційне середовище Windows створено фірмою Microsoft наприкінці 95 року, за останній час користувачі мали можливість познайомитись з кількома версіями, що постійно вдосконалювались. Остання версія Windows XP Professional. Кожна версія Windows є багатопрограмною ОС з повною 32-розрядною пам’яттю адресації. Вся робота користувача в середовищі ОС полягає в керуванні змінами вмісту зовнішньої …

Програмне забезпечення ПК. Операційні системи, їх функції, класифікація. Файлова система ОС. Ім’я файла, каталога, специфікація

Під програмним забезпеченням (Software) розуміють сукупність програм, які виконує комп’ютер. Сам по собі комп’ютер не містить знань з жодної галузі застосування: все це зосереджено у програмах, які ПК виконує Програмне забезпечення сучасних ПК охоплює мільйони програм – від ігрових до наукових. Усі програми можна умовно поділити на категорії: 1. Системні програми, що виконують такі функції: …