Мета: Закріпить на практиці та перевірити знання і вміння створення графіків і діаграм на основі ЕТ.
Обладнання: ПК
Завдання
І рівень – базовий;
Створити діаграму згідно приведеного прикладу :
На базі існуючої електронної таблиці створення діаграм виконується Майстром діаграм. Звертання до Майстра виконується натисканням кнопки на панелі Стандартна. Створення діаграми виконується за 4 кроки. Кожен крок відбувається в окремому діалоговому вікні, в яких користувач повинен визначити певні параметри. Розглянемо процес створення діаграми на прикладі.
1. Створюємо таблицю, дані якої хочемо відобразити графічно в вигляді кругової діаграми. Виділяємо дані, що ввійдуть до діаграми. Якщо таблиця містить текстові дані, які можна використати як підписи в діаграмі, виділяємо і їх.
2. В приведеній таблиці виділяємо діапазон A3:B7. Звертаємось до Майстра діаграм . При цьому з’явиться діалогове вікно (1-й крок), в якому визначаємо тип діаграми та конкретизуємо вигляд обраного зразка. Перехід до наступного крока – натисканням кнопки ДАЛЕЕ.
3. В новому діалоговому вікні (2-й крок) визначаємо діапазон даних. Якщо він визначений попередньо, і змін не має, просто натискаємо кнопку ДАЛЕЕ. Але зверніть увагу на вкладку Ряд, перегляньте, які параметри є на ній.
4. На 3-му кроці визначаємо заголовки в діаграмі. Але перегляньте вкладки в вікні, в певних випадках вони будуть корисні.
5. 4-й крок – вказуємо місце розташування діаграми: на окремому листі, чи поряд з ЕТ.
Створену діаграму можна переміщувати на аркуші, змінювати її розмір, редагувати окремі складові.
Якщо виділити на аркуші діаграму, в віконному меню з’явиться додатковий розділ Діаграми, в якому вказуємо, які складові будемо редагувати. Через меню Діаграма можна відкрити будь-яке вікно, що використовувалось на етепі створення діаграми та в ньому змінити певні параметри: тип, початкові дані, підписи, розміщення.
Зовнішні зміни складових діаграми можна внести через ДВ Формат складової, відкривши його через контексне меню складової.
ІІ рівень
- Створити ЕТ та діаграму до неї за приведеним зразком.
- Створіть копію діаграми (виділити діаграму, Копіювати, Вставити, розташувати поряд)
3. В ЕТ в області даних внесіть зміни. Як такі зміни позначились на діаграмі?
4. Спробуйте змінити кольори в копії діаграмі. Опишіть Ваші дії при цьому:
5. Спробуйте змінити область даних в копії діаграми, наприклад, зобразити пропуски не за лютий, а за березень. Опишіть Ваші дії при цьому:
6. Оформіть звіт, покажіть роботу викладачу.