Лабораторна робота № 14 «Фільтрація даних й обчислення підсумкових характеристик.»

Мета: Закріпить на практиці та перевірити знання і вміння створення графіків і діаграм   на основі ЕТ.

Обладнання: ПК

Завдання

І рівень – базовий;

 Створити діаграму згідно приведеного прикладу :

1

На базі існуючої електронної таблиці створення діаграм виконується Майстром діаграм. Звертання до Майстра виконується натисканням кнопки 2 на панелі Стандартна. Створення діаграми виконується за 4 кроки. Кожен крок відбувається в окремому діалоговому вікні, в яких користувач повинен визначити певні параметри. Розглянемо процес створення діаграми на прикладі.

3

1.  Створюємо таблицю, дані якої хочемо відобразити графічно в вигляді кругової діаграми. Виділяємо дані, що ввійдуть до діаграми. Якщо таблиця містить текстові дані, які можна використати як підписи в діаграмі, виділяємо і їх.

2.   В приведеній таблиці виділяємо діапазон A3:B7. Звертаємось до Майстра діаграм 2. При цьому з’явиться діалогове вікно (1-й крок), в якому визначаємо тип діаграми та конкретизуємо вигляд обраного зразка. Перехід до наступного крока – натисканням кнопки ДАЛЕЕ.

3.   В новому діалоговому вікні (2-й крок) визначаємо діапазон даних. Якщо він визначений попередньо, і змін не має, просто натискаємо кнопку ДАЛЕЕ. Але зверніть увагу на вкладку Ряд,  перегляньте, які параметри є на ній.

4.  На 3-му кроці визначаємо заголовки в діаграмі. Але перегляньте вкладки в вікні, в певних випадках вони будуть корисні.

5.  4-й крок – вказуємо місце розташування діаграми: на окремому листі, чи поряд з ЕТ.

Створену діаграму можна переміщувати на аркуші, змінювати її розмір, редагувати окремі складові.

4Якщо виділити на аркуші діаграму, в віконному меню з’явиться додатковий розділ Діаграми, в якому вказуємо, які складові будемо редагувати. Через меню Діаграма можна відкрити будь-яке вікно, що використовувалось на етепі створення діаграми та в ньому змінити певні параметри: тип, початкові дані, підписи, розміщення.

Зовнішні зміни складових діаграми можна внести через ДВ Формат складової, відкривши його через контексне меню складової.

ІІ рівень

  1. Створити ЕТ та діаграму до неї за приведеним зразком.
  2. Створіть копію діаграми (виділити діаграму, Копіювати, Вставити, розташувати поряд)

5

     3. В ЕТ в області даних внесіть зміни. Як такі зміни позначились на діаграмі?

    4.  Спробуйте змінити кольори в копії діаграмі. Опишіть Ваші дії при цьому:

  5. Спробуйте змінити область даних в копії діаграми, наприклад, зобразити пропуски не за лютий, а за березень. Опишіть Ваші дії при цьому:

    6. Оформіть звіт, покажіть роботу викладачу.