Лабораторна робота № 18 «Розробка колективного проекту з використанням кількох інформаційних технологій».

Мета: Закріпити та перевірити знання і вміння створення документів з використанням кількох додатків – графічного редактора Paint та текстового редактора MS Word.

Обладнання: ПК.

Завдання

Завдання 1. В середовищі MS Word скористатись додатком Clip Gallery, 1обрати в колекції малюнок на свій смак (меню Вставка-Малюнок- Картинки).

За допомогою буфера обміну скопіювати малюнок на аркуш в середовищі Paint, зробити кілька копій малюнка, вносячи в кожну копію зміни – розмір, колір, відображення. Зберегти створений малюнок на Робочому столі Мал1.bmp.

2Завдання 2. Створіть малюнок в середовищі Paint, в якому присутня симметрія: метелик, глечик, обличчя. При створенні малюнка користуйтесь прийомами роботи з фрагментом.

Збережіть малюнок на Робочому столі Мал2.bmp.

Завдання 3. В середовищі MS Word створити малюнок ПК за приведеним зразком. Збережіть малюнок на Робочому столі Мал3.doc

Завдання 4. В середовищі MS Excel обчислити вираз для a=2,5 b=, скопіювати вікно MS Excel з результатом в документ MS Word, зберегти на Робочому столі Мал4.doc.3

 

Висновок:

 

Графічний редактор Paint

Paint – графічний редактор, що входить в комплект додатків OS Windows. Має стандартний користувацький інтерфейс. Використовується для перегляду, редагування та створення малюнків, креслень, ескізів. Основні складові вікна:

Панель інструментів може бути вимкнена (меню Вид), як і  палітра. Щоб обрати інструмент, досить виконати 1 клік ЛКМ по відповідній кнопці. 4Для деяких інструментів при їх виборі  з’являється додаткова панель, в якій користувач може визначити параметри інструменту: товщину лінії, форму кінчика пензля, прозорість виділеного фрагменту. Обираємо колір поточного інструменту в палітрі – 1 клік ЛКМ. Деякі інструменти використовують крім основного кольору ще й додатковий (обираэмо правою кнопкою миші).  Наприклад, обравши в панелі інструментів прямокутник, в додатковій панелі можна уточнити, малювати тільки контур прямокутника основним кольором,  малювати прямокутник, залитий основним кольором, чи контур основним, а  заливку додатковим кольором. Щоб обрати додатковий колір – 1 клік ПКМ.  Показником миші можна змінювати розмір аркуша, що суттєво змінює відповідно розмір файла, в якому буде збережений малюнок.

Іноді користувач має потребу зітерти якісь невдалі, зайві лінії, це можна виконати за допомогою інструменту – гумки, але можна і відмінити останні 3 кроки в створеному малюнку (меню Правка/отменить). Нескладно зрозуміти прийоми використання інструментів: гумка, олівець, заливка, пензлик, прямокутник, коло. Але прийоми використання деяких інструментів вимагають пояснень. Наприклад, 5 – багатокутник: спочатку затиснувши ЛКМ креслимо одну сторону багатокутника, а потім клацаємо ЛКМ на аркуші, визначаючи інші вершини. Коли лінія буде замкнена, можна змінити інструмент, або креслити новий багатокутник. З а допомогою інструмента 6 – лінія, можна накреслити будь-яку криву. Визначивши цей інструмент, спочатку прямою поєднуємо кінці, а потім клацаємо 2-чи в напрямках, в яких хочемо викривити цю лінію.

Paint дає можливість виділити на малюнку певний фрагмент 7  і виконувати з ним такі перетворення: показником миші змінити розмір, перетягти фрагмент. В додатковій панелі можна визначити, зробить фрагмент прозорим, чи ні. 8Фрагмент можна копіювати (меню Правка/копіювати, вставити), можна відобразити його зліва-направо, згори-вниз, повернути на 90°, 180°, 270° (меню Рисунок).